مقاله بررسي الگوي بهينه دستيابي به مزيت رقابتي در صادرات صنعت کفش و دمپايي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله بررسي الگوي بهينه دستيابي به مزيت رقابتي در صادرات صنعت کفش و دمپايي :

مقاله بررسي الگوي بهينه دستيابي به مزيت رقابتي در صادرات صنعت کفش و دمپايي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در تابستان 1388 در چشم انداز مدیریت بازرگانی (چشم انداز مدیریت (پیام مدیریت)) از صفحه 99 تا 117 منتشر شده است.
نام: بررسی الگوی بهینه دستیابی به مزیت رقابتی در صادرات صنعت کفش و دمپایی
این مقاله دارای 19 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مزیت رقابت
مقاله صادرات کفش و دمپایی
مقاله راهبرد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی – اجتماعی کشور با حصول اطمینان از تداوم کسب و تامین منابع ارزی موردنیاز محقق می شود. با توجه به تاکید برنامه های توسعه بر خلاصی از اقتصاد تک محصولی و تشویق صادرات غیرنفتی لازم است بررسی های گسترده ای به منظور شناخت و استفاده از برتری های نسبی بالقوه کشور در عرصه های مختلف تولیدی و صنعتی به عمل آید.
صنعت کفش و دمپایی ایران از جمله صنایع کشور است که دارای مزیت رقابتی بالا می باشد و با وجود مقبولیت و مطلوبیت دیرینه چرم ایران در سطح جهانی از (جهت کیفیت و مرغوبیت) متاسفانه در سال های اخیر به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته و از این رو به تدریج جایگاه شایسته خود را از دست داده است. بنابراین در تحقیق حاضر سعی شده تا با توجه به مزیت های نسبی بالایی که این صنعت در کشور دارد, شیوه مناسب دستیابی به مزیت رقابتی در این صنعت با توجه به راهبردهای رقابتی پورتر مورد بررسی قرار گیرد.

لینک کمکی